vineri, 8 aprilie 2011

FCM Onești – AS Ghimeș 5 – 2 (3 – 0), la juniori C

Echipa de juniori C de la FCM Onești a reușit să obțină încă o victorie în ultima etapă, învingând cu 5 – 2 (3 – 0) formația AS Ghimeș, într-un meci disputat pe teren propriu. De la oneșteni, au marcat Toader Mihai (două), Eduard Benedic (2) și Dragoș Ardeleanu. Partida a fost controlată categoric de micii fotbaliști oneșteni, care au dominat mai ales în prima repriză, în condițiile în care mulți titulari au lipsit, fiind implicați în meciurile din cadrul Olimpiadei Sportului Școlar la fotbal, faza pe zonă, de la Vaslui.     „Am folosit mai mult jucătorii de rezervă, care au mers destul de bine – ne-a spus Petre Anton, antrenorul copiilor de la FCM Onești. În repriza a doua am mai făcut și alte schimbări”.     Pentru oneșteni urmează meciuri un pic mai grele, cu CSM Moinești și LPS Bacău, însă FCM Onești este în continuare pe Locul I în clasament, fără nicio înfrângere și doar cu un singur egal.